28 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

Бережіть домашню птицю

 Білозерка.info

2 грудня відбулося засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при РДА. На нього запросили керівників і ветлікарів птахогосподарств ТОВ «Сільгосппостачсервіс» і ПАТ «Агрохолдинг Авангард». Привід для зібрання був більш ніж серйозний: в області зафіксовано пташиний грип.

В.о. начальника Держпродспоживслужби в районі Олександр Черноус повідомив, що у листопаді у селі Новоолександрівка Каланчацького району спочатку захворіли домашні гуси, які мали доступ до річки. За два тижні у господарствах загинуло 190 голів водоплавної птиці, в основному мускусних качок, і 220 курей та індиків. Скоріш за все, домашня птиця заразилася від дикої перелітної птиці під час спільного перебування на річці. У столичній лабораторії підтвердили, що домашні пернаті захворіли на пташиний грип типу А субтипу Н5. У зв’язку з цим у селі встановлено карантинні обмеження, вживаються заходи з локалізації та ліквідації захворювання на пташиний грип.

У нашому районі затверджено план заходів з недопущення розповсюдження грипу птиці, забезпечення готовності служб до спільних дій у разі виникнення цієї небезпечної антропозоонозної хвороби.

За результатами наради Держпродспоживслужбі в районі доручено посилити контроль за ввезенням птиці та переміщенням в межах району продукції птахівництва, суворо дотримуватися вимог профілактичного карантинування з обов’язковим виконанням необхідних лабораторних досліджень; взяти під нагляд і контроль усі випадки підозри на захворювання та загибель птиць у господарствах усіх форм власності. 

Районна державна лікарня ветеринарної медицини продовжить планові моніторингові дослідження свійської і дикої птиці на грип.

Птахогосподарствам нагадали про вимоги суворо дотримуватися закритого режиму роботи, вживати додаткових заходів щодо функціонування санпропускників, дезінфекції спецодягу, інвентарю, зворотної тари та іншого. 

Сільським головам, дільничним лікарям ветеринарної медицини доручено встановити щоденний контроль та спостереження за клінічним станом птиці у приватному секторі, рекомендувати власникам птиці утримувати її у закритих приміщеннях, не допускати контактів свійської птиці з дикою. 

До заходів з попередження розповсюдження пташиного грипу залучили навіть мисливців. Їм доручено спостерігати за фізіологічним станом дикої птиці на території мисливських угідь, негайно повідомляти установи ветмедицини про випадки захворювання чи загибелі.

Вікторія Ружина, “Придніпровська зірка”

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info