Автентичні сільські будинки Херсонщини потрапили до проєкту RE:Ukraine Villages

0
184

Фахівці з майстерні архітектури та дизайну інтер’єру “balbek bureau” вивчили архітектуру сіл Херсонщини. Це дозволило архітекторам додати регіон до онлайн-конструктора RE:Ukraine Villages.
Про це повідомило “balbek bureau”.


RE:Ukraine Villages дає можливість розробити віртуальний будинок, що відповідає дизайн-коду Херсонської області. Окрім цього, фахівці надають рекомендації з відбудови. Після створення житла користувач отримує pdf-файл з ізометрією, планами, кресленнями, розгортками фасадів, технічним описом, рекомендаціями оздоблювальних матеріалів.
Проєкт RE:Ukraine Villages спрямований на спрощення процесу відновлення житла та збереження образу українських сіл. Спеціалісти досліджують планування помешкань, типи покрівель, обрамлення вікон автентичних сільських будинків у різних регіонах.
RE:Ukraine Villages почали втілювати у життя на початку повномасштабного вторгнення. У першу чергу команда зайнялась розробкою житла для переселенців.
Експедиції на Херсонщину не вдається реалізувати повною мірою через наслідки окупації та постійні обстріли. У деякі села, розташовані вглиб області, взагалі не вийшло доїхати. Фахівці знаходили світлини будинків онлайн та у відкритих джерелах.

“На Херсонщині позначилась не лише повномасштабна війна, а й радянська окупація. Велика частина місцевих сіл виникла як продовження колгоспів та будувалася за типовими проєктами. Найбільший вклад у самобутню архітектуру цих місць внесла житлова садибна забудова поселенців-менонітів, компактно розташована в долині річки Інгулець – в найбільш придатній для ведення сільського господарства місцевості. Добротно побудовані цегляні будинки непогано збереглися до наших днів”, – повідомила команда “balbek bureau”.

Херсонщина, як і інші південні області, має менонітську спадщину – цегляні та дерев’яні фронтони. При будівництві будинків часто використовуються оздоблення карнизів, декоративне оформлення кутів, оздоблення ліпниною. Різні елементи тут застосовують більш еклектично, ніж у Миколаївській чи Запорізькій областях.
Також типовими для будинків у Херсонській області є поєднання відтінків сірого, білого, зеленого та синього.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь