8 серпня Міністерство оборони України презентувала застосунок “Армія+”. Це такий собі аналог порталу “Дія”, тільки призначений лише для військових.
Розробники анонсують, що на майбутнє у кожного користувача буде особистий електронний кабінет. Оскільки від презентації “Армії +” не пройшло ще й місяця, то в ньому доступні лише деякі із запланованих послуг. До прикладу, вже є можливість подати рапорт в електронному форматі. На даний час доступні 11 видів рапортів. Заступниця Міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла:
“Ми перебуваємо на стадії запуску і впровадження, масштабування. Один із важливих показників для нас — це кількість військових частин, які запроваджують в себе використання “Армії+”. Станом на цю хвилину (ред. — 20 серпня) йдеться про 264 військові частини, які вже почали застосовувати електронні рапорти для своїх підрозділів. Окрім цього, у нас є ще один важливий показник — кількість успішних авторизацій: 75 тисяч. Ми вважаємо, що це дуже швидка динаміка. Це та кількість військовослужбовців, які вже використовують дійсно революційний продукт.”
Планується, що згодом у особистому електронному кабінеті можна буде отримати інформацію з інших державних електронних ресурсів, а також брати участь в офіційних опитуваннях. Анонсується, що застосунок “Армія+” дасть змогу оформити онлайн статус учасника бойових дій.
До додатку мають доступ лише військовослужбовці та члени їхніх сімей. Однак для цього рідні мають пройти ідентифікацію за допомогою електронного цифрового підпису.
Мета застосунку коротити паперову бюрократію. Адже нікому не секрет, що в армії масовою є проблема з письмовими рапортами: часто командири їх не реєструють, розгляд відбувається із численними порушеннями, також можуть командири усно відмовити в реєстрації незручних рапортів, щоб не давати на них відповіді. А ще не так просто надіслати паперовий рапорт звичайною поштою, адже у багатьох військових частинах засекречені юридичні адреси. І це ще далеко не всі труднощі, що виникають лише з рапортами.
Варто зазначити, що зараз додаток доступний лише для військовослужбовців ЗСУ та Держспецслужби транспорту. Якщо оператори ТЦК не внесли даних про військову службу в реєстр “Оберіг” або ж зробили це з помилкою, то ідентифікація бійців ЗСУ може не відбуватися. У такому разі дані треба оновити через застосунок “Резерв+” у вкладці “Виправити дані онлайн”. Якщо ж дані так і не оновилися упродовж декількох діб, то слід написати в особисті повідомлення на сторінку “Армія+”, і служба підтримки допоможе вирішити проблему.