Антибіотики – за рецептом, але не скрізь

0
46

З 1-го серпня в Україні антибіотики продаватимуть лише за рецептом. Відпустити антибіотик в аптеці можуть у три способи: за електронним рецептом (якщо аптека підключена до ЕСОЗ), за паперовим рецептом й інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа.

Виняток –  аптеки, розташовані у районі проведення воєнних (бойових) дій або таких, що перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), перелік яких затверджений відповідним наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Крім того, військовим адміністраціям, підрозділам Збройних сил, волонтерським та благодійним організаціям буде дозволено закуповувати в суб’єктів, що мають ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, оптової торгівлі лікарськими засобами, рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта, – йдеться у повідомленні МОЗ.

В європейських країнах антибіотики давно відпускають лише за рецептом, адже це один з ефективних методів протидії глобальній проблемі резистентності до антимікробних препаратів.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь