Анатолій Петрушак: “Готові робити все, щоб прискорити нашу Перемогу”

0
242

Майже щодня працівники Станіславської пожежної охорони ризикують власним життям заради порятунку односельців. Це титанічна праця, яку неможливо виміряти у цифрах та офіційних звітах. Сьогодні місцеві рятувальники, які працюють під прицільним вогнем ворога, стали справжніми героями для односельців. І це звання дійсно заслужене.

Станіславська пожежна команда була створена ще у 2017 році. З моменту відкриття службу очолює Анатолій Миколайович Петрушак. Під його мудрим керівництвом ефективно працюють троє рятувальників. Усі члени команди пройшли сертифікацію та навчання у ДСНС.

На питання, чому обрав професію вогнеборця, головний рятувальник Станіславської громади відповідає, що йому дуже важливо відчувати свою користь для людей.

Кожен день місцевих пожежних починається із дзвінка диспетчера та короткої планерки.

“Найкращий початок робочого дня – коли зранку нам надходить інформація, що за ніч не трапилось жодних надзвичайних подій. Немає кращої новини, ніж та, що всі люди нашого краю живі та здорові”, – ділиться Анатолій Пертушак.

Після планерки кожен член команди приступає до виконання своїх професійних обов’язків. Водій проводить техогляд машини, а напарники – перевіряють обладнання. Анатолій Миколайович розповідає, що його хлопці дуже відповідальні та дисципліновані. Окрім високих професійних якостей підлеглих, керівник відзначає дружню атмосферу в колективі.

До переліку обов’язків станіславських рятувальників входить не лише гасіння пожеж, а й ліквідація наслідків обстрілів та порятунок людей і тварин. За словами Анатолія Миколайовича, найгарячіше наразі у Станіславі, Широкій Балці та Софіївці.

У складних ситуаціях на допомогу станіславським вогнеборцям приходять колеги з Білозерки.

“Пам’ятаю, як внаслідок ворожого обстрілу Софіївки з Градів виникли численні пожежі. Коли ми під’їхали до села, воно було повністю охоплене димом. Чесно кажучи, думали не впораємось. Але завдяки допомозі колег із Білозерки та військових ми змогли ліквідувати наслідки надзвичайної події. На щастя, жодна людина в той день не постраждала”, – згадує складне чергування Анатолій Петрушак.

Подібних важких робочих буднів у рятувальників було дуже багато за час війни…

Проблем із матеріально-технічним забезпеченням пожежної охорони громади наразі немає. Станіславська військова адміністрація попіклувалась, щоб у вогнеборців було усе необхідне для роботи. У користуванні рятувальників – дві пожежні машини. Одну передала ДСНС, іншу – ХОКАРС.

“Наші пожежники тепер офіційно фінансуються сільською радою, у нас створено КУ “Місцева пожежна охорона”. Станіславські рятувальники – справжні професіонали! Місцева пожежна команда – у трійці найкращих по Херсонській області. Відзначалася подяками від ГУ ДСНС Херсонщини та від нашої СВА”, – розповідає начальник Станіславської військової адміністрації Олександр Бабуцький.

Анатолій Петрушак відзначає потужну допомогу рятувальникам з боку місцевих мешканців.

“Коли виникає пожежа, люди біжать із відрами з водою, з лопатами, допомагають приборкати вогонь. В такі моменти ти розумієш, наскільки згуртовує громаду біда та які надзвичайні люди живуть поруч із тобою. Ще більше емоцій – коли односельці дякують нам за порятунок”, – говорить рятувальник.

На питання, що допомагає команді тримати стрій у воєнний час, Анатолій Миколайович відповідає:

“Хочемо якнайшвидше відсвяткувати Перемогу! І готові робити усе від нас залежне, аби наблизити цей час. Прагнемо допомогти людям нашої громади та вберегти їх від вогню. А ще мріємо знову працювати, як у довоєнні часи – без обстрілів та тривог”.

Ганна Долінченко

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь