19.2 C
Kherson
Четвер, 25 Травня, 2023

Останні новини

Анатолій Капустін: майстер високих врожаїв з Киселівки

 Білозерка.info

3 лютого відзначив 70-річний ювілей чудова скромна людина, механізатор із багаторічним стажем, майстер високих врожаїв Анатолій Єгорович Капустін.

Ще 17-річним юнаком розпочав він свою трудову біографію. Хліборобській майстерності вчився спочатку на механізаторських курсах, створених у радгоспі «Молода гвардія». Після їх закінчення отримав гусеничний трактор. Завзятість, працьовитість хлопця помітили і незабаром Анатолій вже очолив механізовану ланку, до якої увійшло 5 чоловік. Самому ланковому на той час було лише 19 років. Молодий та енергійний, він не тільки керував своєю ланкою та організовував роботу, а й працював трактористом і надихав на трудові подвиги інших.

За ланкою було закріплено два трактори МТЗ-50, два Т-75, дві дощувальні установки, сінозбиральні машини та інше знаряддя. У ланці, крім Капустіна, працювали трактористи Олександр Савун, на одній дощувалці – Дмитро Марченко і Микола Зарічний, на другій – Володимир Білик і Михайло Михайленко. Трудилися у дві зміни, цілодобово. Вирощували помідори, огірки, капусту, цибулю та інше. Недоспані ночі, неймовірні зусилля щороку віддячували щедрими врожаями. Середня урожайність помідорів за 4 роки склала 400ц при зобов’язанні 225.

У 1975 році на обласній нараді ланкових механізованих ланок вирішили перейти на безнарядну систему організації праці. Для запровадження новинки у радгоспі створили дві механізовані ланки на акорді – на третьому відділку з ланковим В.Й.Козловим і на першому – з А.Є.Капустіним. Перша перейшла на вирощування овочів і кормових культур, а ланка Анатолія зайнялася озимою пшеницею на 50-гектарній площі.

Все було продумано до дрібниць, заздалегідь складено технологічну карту, якої суворо дотримувались протягом усього сезону. У карті передбачалася осіння вологозарядка, внесення під посів суперфосфату, підживлення за методом Бузницького, чотири весняні поливи та інше. Тож і нива вродила щедро – 67,8 ц з га.

За багаторічну сумлінну працю Анатолія Єгоровича Капустіна нагороджено двома орденами Трудового Червоного Прапора, медалями «За трудову відзнаку», «За доблесну працю».

Багато часу віддавав Анатолій і громадським справам. Неодноразово обирався депутатом Киселівської сільської ради. А ще односельці пам’ятають його як активного учасника художньої самодіяльності, закоханого у пісню аматора сільської сцени.

Зараз Анатолій Єгорович на заслуженому відпочинку. Але, як тільки пригріє весняне сонце, неспокій хліборобський знову кличе його в поле – відчути, як пахне зігріта першими весняними променями земля, побачити, як хвилюється зелене роздолля озимини і бринять росою молоді пагінці…

Щиро вітаємо нашого славного односельця Анатолія Єгоровича Капустіна з ювілеєм! Зичимо доброго здоров’я і всіляких гараздів на довгі роки.

Ольга ЄМЦОВА

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info