28 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

Аліменти на дитину: коли замість боржника виплачує держава

У процесі виплати аліментів на утримання дитини трапляються випадки, коли боржник або відмовляється сплачувати кошти, або дійсно не має такої можливості. Що робити в таких ситуаціях, аби захистити права дитини, роз’яснює юрист Білозерського офісу Мережі правового розвитку при ГО “Білозерський центр регіонального розвитку” В’ячеслав Лях.

Сімейним законодавством України передбачено обов’язок батьків утримувати свою дитину. В той же час, частиною 8 ст. 181 Сімейного кодексу (СК) України, визначено: якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога з урахуванням матеріального стану сім’ї, у якій виховується дитина. Виплата тимчасової державної допомоги здійснюється за рахунок коштів державного бюджету України.

Така допомога може призначатися у випадках:

– рішення суду  про  стягнення  аліментів з одного з батьків не виконується  у  зв’язку  з ухиленням  від  сплати  аліментів  або відсутністю  у  боржника коштів та іншого майна, на які за законом може  бути звернено стягнення;

– стосовно    одного   з   батьків   здійснюється   кримінальне провадження  або  він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення   волі,   якого   визнано   в   установленому  порядку;
недієздатним,  а  також  перебуває на строковій військовій службі;

– місце проживання   (перебування)   одного   з   батьків    не встановлено.

Розмір  тимчасової допомоги розраховується як різниця між  50  відсотками  прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку  та  середньомісячним  сукупним  доходом сім’ї в розрахунку на одну  особу за попередні шість місяців.

Для призначення державної допомоги, необхідно звернутися в орган соціального захисту за місцем проживання та надати такі документи:

– заява про призначення виплат;

– копія свідоцтва про народження дитини;

– декларація про доходи та стан майна;

– документи які підтверджуються підстави для виплати.

 Аліменти призначаються кожні 6 місяців з дати звернення.

Виплата тимчасової допомоги припиняється у разі:
1) встановлення місця  проживання  (перебування)  особи,  яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду;

2) виявлення  обставин,  що  свідчать про можливість одного з батьків утримувати свою дитину;

3) досягнення дитиною 18-річного віку;

4) виконання в повному обсязі зобов’язань  одного  з  батьків щодо  сплати  аліментів у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон;

5) влаштування дитини до відповідної  установи  (закладу)  на повне державне утримання;

6) скасування або визнання усиновлення недійсним;

7) усиновлення дитини (чоловіком матері або дружиною батька);

8) відмови від стягнення аліментів;

9) добровільного виконання рішення суду особою,  зобов’язаною сплачувати аліменти;

10) скасування в установленому законодавством порядку рішення суду щодо стягнення аліментів;

11) смерті дитини, якій була призначена тимчасова допомога;

12) смерті   одного   з   батьків,  зобов’язаного  сплачувати аліменти, або  визнання  його  в  установленому  порядку  безвісти відсутнім чи оголошення померлим;

13) позбавлення  в  установленому  порядку  одного з батьків, який утримує дитину, батьківських прав;

14) відібрання дитини від  одного  з  батьків,  який  утримує дитину, без позбавлення батьківських прав;

15) встановлення над дитиною опіки чи піклування; 16) сплати аліментів одним з батьків.

P.S. Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у межах проекту «Безпечна та правоспроможна громада», що реалізує громадська організація “Білозерський центр регіонального розвитку” у партнерстві з Херсонським місцевим центром з надання БВПД, Станіславською сільською радою, Музиківською сільською радою, Білозерською селищною радою, Білозерським відділенням поліції, Координаційним офісом безпеки в м.Татарбунари при Одеській обласній організації КВУ за фінансової підтримки міжнародного фонду “Відродження“.

Матеріал відображає позицію автора і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду «Відродження».

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info