Аграрії Херсонського району чекають на розмінування 34 тисяч гектар сільськогосподарських земель

0
107

Однією з найважливіших проблем деокупованої території Херсонського району є розмінування землі для заняття аграрною діяльністю. Станом на 13 березня 2024 року товаровиробники району подали заявки щодо розмінування 34 516, 2695 га сільськогосподарських земель

Про це на запит нашого видання повідомив відділ економічного розвитку та інфраструктури Херсонської РВА.

Загальна площа сільськогосподарських земель, які потребують обстеження і розмінування у районі складає 120985 га (сільськогосподарські угіддя – 113679,3 га, несільськогосподарські угіддя – 7305,7 га), в тому числі по територіальним громадам: 

  • Білозерська – 32376,2 га, 
  • Музиківська – 10553 га, 
  • Дар’ївська – 41363,8 га,  
  • Станіславська – 19996,7 га, 
  • Чорнобаївська – 16695,3 га.

Також території Херсонської, Білозерської,  Дар’ївської (частково), Станіславської, Чорнобаївської (частково) громад знаходяться в межах 20-ти кілометрової зони ведення активних бойових дій, тобто не включаються до переліку земель сільськогосподарського призначення, які підлягають розмінуванню.

На теперішній час першочергово проводиться гуманітарне розмінування земель з залученням інженерно-саперних підрозділів.

Так, на території Музиківської громади проведено повне розмінування земель сільськогосподарського призначення загальною площею 10553 га. На території Дар’ївської ТГ обстежено та розміновано 21027,56 га,  Чорнобаївської громади – 2226 га сільськогосподарських угідь. Продовжуються роботи щодо обстеження  сільськогосподарських угідь, польових доріг та лісосмуг  на наявність вибухонебезпечних предметів і мінування.   

Здійснено заходи із розповсюдження та інформування місцевого населення громади, сільгоспвиробників про ризики, пов’язані з вибухонебезпечними предметами. 

  • У полі поблизу Молодецького Білозерської громади загинув чоловік, який випасав худобу. Місцевий мешканець отримав смертельні поранення через детонацію російської вибухівки.
  • Після деокупації правобережної частини області на Білозерщині централізоване водопостачання відновили у 39 населених пунктах. Невирішеною відповідна проблема залишається лише там, де існують проблеми з електропостачанням. 
  • Під час відступу з населених пунктів правобережжя Херсонщини ворог знищив частину комунікацій. З 59 деокупованих сіл та селищ Херсонського району світло повернули у 54. Наразі електропостачання відсутнє у Дослідному Білозерської ТГ, селах Понятівка, Токарівка, Іванівка та Новотягинка Дар’ївської громади.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь