Аграрії Херсонщини можуть отримати гранти на відновлення діяльності
На Херсонщині фермери, що постраждали від повномасштабного вторгнення чи підриву Каховської ГЕС, можуть отримати фінансову допомогу. Її надає міжнародна гуманітарна організація Mercy Corps за сприяння Фонду Говарда Г. Баффета. У Херсонській області партнером програми виступає Фонд ЛАСКА.
Про це благодійники повідомили на своєму сайті.
Гранти надають у чотирьох категоріях:
• домогосподарства, що провадять сільськогосподарську діяльність, та дрібні фермери. Для них середній розмір виплат становить 3 тисячі доларів. Учасників обиратимуть на конкурсній основі та з урахуванням безпекових ризиків;
• малий агробізнес – 75 тисяч доларів;
• середній агробізнес – 150 тисяч доларів. Кошти можна витратити на придбання нової сільськогосподарської техніки, обладнання, будівель тощо, які були зруйновані чи пошкоджені;
• надавачі сільськогосподарських послуг – від 20 до 300 тисяч доларів.
Допомога спрямована на відновлення доступу аграріїв до сільськогосподарських послуг, покращення якості наданих послуг, розширення доступу до них та запуск нових видів послуг.
Програму допомоги аграріям реалізовують у Херсонській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях. Виняток становлять райони, в яких:
• тривають активні бойові дії;
• є обмежений доступ або високий ризик для життя та ведення бізнесу.
Фермери зможуть відправити заявку на отримання гранту за посиланням. Додаткову інформацію надають на “гарячій лінії”: 067-137-05-05.
- Станіславська та Музиківська громади отримають допомогу для підготовки до зими. Комунальним підприємствам Станіславської ТГ передадуть 30 генераторів. Музиківську ТГ забезпечать матеріалами для ремонту дороги та пальним для комунальної техніки.
- Станіславська громада допомогла придбати засоби РЕБ для ЗСУ. Техніку передали підрозділу Нацгвардії та прикордонникам. Вартість антидронових рушниць – 1,8 млн гривень.
- У 2024 році на Херсонщині зібрали 345,5 тисяч тонн врожаю. Такого результату вдалось досягти завдяки активному розмінуванню полів. Площа засіяних земель збільшилась утричі.