ADRA Ukraine щомісяця доставляє на Херсонщину 46 тисяч продуктових наборів

0
257

Адвентистське Агентство Допомоги та Розвитку в Україні “ADRA Ukraine” допомагає мешканцям правобережної Херсонщини з перших днів деокупації. Громади Білозерщини постійно отримують від благодійників гуманітарні набори, генератори, постіль тощо.

Про роботу благодійної організації на Херсонщині розказав куратор продовольчого напрямку Сергій Середа.

“У Херсон ми заїхали з фурами 13 листопада 2022 року, через 2 дні після звільнення міста та правого берега області. Ми тоді роздавали людям базовий продовольчий набір на місяць. Потім була роздача 17 листопада, це набори на 5 днів. Привозили воду”, – говорить представник організації.

Наразі “ADRA Ukraine” на регулярній основі доставляє допомогу у 14 громад Херсонщини.

“Я відповідаю саме за продуктові набори, які надає нашому фонду Всесвітня продовольча програма ООН, а ми вже доставляємо тим, хто цього потребує. У нас заплановано на місяць, і ми виконуємо цей план, 46 тисяч наборів. Так було у лютому 2024-го, так буде і у березні цього року. Ми продовжуємо працювати на Херсонщині”, – запевнив Сергій Середа.

Продуктова допомога жителям громад області від організації надходить регулярно, раз на місяць.

“Ми домовляємося з адміністрацією громади, наприклад, у Білозерці кажуть – поки не приїжджайте, у нас все є. Або, навпаки,  – зараз треба, ми вас чекаємо. Тож у кожній громаді своя окрема ситуація”, – говорить куратор.

Дуже важливою для регіону є нещодавно започаткована “ADRA Ukraine” соціальна акція. Йдеться про доставку хлібу по громадах Херсонщини. Це 56 тисяч хлібин на місяць, 15 тисяч – до Херсона. Це спільна ініціатива від Всесвітньої продовольчої програми та ADRA. Також організація возить безкоштовний хліб з Миколаєва до медзакладів правобережжя.

Також Сергій Середа розповів про ще один про фінансову допомогу від “ADRA Ukraine” для населення Херсонщини. Так, постраждалі від повені, спричиненої підривом окупантами Каховської ГЕС, та мешканці громад, які потерпають від воєнних дій, отримували від організації за підтримки уряду Данії багатоцільову грошову допомогу.

У 2023 році дуже вдалим був проєкт, коли у співпраці з владою Херсона та Херсонською ОВА Всесвітня продовольча програма та ADRA Ukraine розповсюджували електронні грошові сертифікати на 3 тисячі гривень. Тоді можна було придбати на них продукти першої необхідності у магазинах мережі “АТБ” та “Сільпо”.

“Цього року ми хочемо продовжити цей проект. У цілях безпеки, щоб не збирати натовпи людей на видачі продуктів, такі сертифікати можуть отримати і жителі громад під Херсоном (Чорнобаївської, Музиківської, Білозерської). А потім “отоварити” сертифікати у Херсоні”, – говорить Сергій Середа.

Важливою частиною допомоги БО “ADRA Ukraine” є евакуація населення з небезпечних сіл та міст правобережної Херсонщини. На даний час раз на тиждень, щосереди, можна безкоштовно дістатися з Херсона за напрямком Кропивницький – Умань – Вінниця – Тернопіль – Львів. Можлива подальша евакуація автобусами  “ADRA Ukraine” до Польщі. Записатися можна за телефонами 0500302534, 0672036248. З листопада 2022 року виїхати у більш безпечні регіони змогли більше 5000 людей.

“ADRA Ukraine” організувала також щоденну евакуацію Херсон-Одеса. У фонду є два автобуси, робота яких фінансується урядом Канади та урядом Німеччини та дві спеціалізовані машини, які вивозять маломобільних людей,

У Львові евакуйованих з Херсонщини безкоштовно приймає прихисток Support & Protection Center UA. Прожити там можна тиждень-два, далі є можливість влаштуватись в гуртожитках Львівської обасті на тривале поселення. Жителям Херсонщини допомагають подати заявку на фіндопомогу від ООН та знайти роботу.

Цей центр підтримки та захисту від благодійного фонду імені Бориса Возницького у місті Львові працює з червня 2023 року і допоміг понад 1400 тимчасово переміщеним українцям. З питань евакуації і розселення в прихистках звертайтеся за номерами гарячої лінії ADRA Ukraine: +38 067 333 17 52, +38 093 170 67 39, +38 050 615 57 50

Ще один напрямок роботи організації – соціальні перевезення. Так, жителі Нововоронцовки можуть безкоштовно дістатися до Кривого Рога або Апостолового, щоб отримати готівку у банкоматі, сходити до лікаря та ін.

Також пан Сергій розказав, що “ADRA Ukraine” планує надавати кошти на відновлення житла і жителям Херсонської області. Наразі такий пілотний проект працює на Миколаївщині. Але при покращенні безпекової ситуації на Херсонщині до організації можна буде звертатися з цього приводу.

За словами Сергія Середи, важливою проблемою, яку допомагає вирішити на Херсонщині “ADRA Ukraine” – це нестача питної води та її низька якість.

“Ми хочемо по всій Херсонщині допомагати відновлювати або будувати водонапірні башти та бурити скважини для води. Це окремий проект. Вже допомогли з подібним у Нововоронцовській громаді. Дар’ївській громаді надали у грудні 2023 року мобільну станцію з водоочищення. Вона здатна видавати 200 літрів очищеної води за годину і забезпечує питною водою населення сіл Дар’ївка, Понятівка, Токарівка”, – розповідає куратор.

ADRA Ukraine є частиною всесвітньої мережі Адвентистського агентства допомоги та розвитку (ADRA), яке здійснює свою діяльність у понад 130 країнах світу. ADRA International заснована в 1956 році як один з підрозділів Церкви адвентистів сьомого дня (АСД) і має консультативний статус при Економічній і соціальній раді ООН.

Благодійна організація ADRA Ukraine офіційно зареєстрована та реалізує гуманітарні проєкти, починаючи з 21 лютого 1993 року. ADRA Ukraine допомагає постраждалим під час війни та надзвичайних ситуацій, переселенцям та їхнім сім’ям, дітям-сиротам, вихованцям дитячих будинків та притулків, пацієнтам лікарень, особам і людям похилого віку.

Олена Бджола

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь