27.4 C
Kherson
П’ятниця, 22 Вересня, 2023

Останні новини

А що буде, якщо не об’єднаємося?

 Білозерка.info

Колесо об’єднання громад набирає ходу – деякі громади вже об’єдналися, в деяких розпочалися громадські слухання, але є й такі громади, які ні з ким не хочуть об’єднуватися, бажаючи залишитися самі по собі. 

Як вони існуватимуть по одинці? Це питання цікавить багатьох.

Ось що з цього приводу думає Іван Самойленко, Широкобалківський сільський голова:

“Обрахувавши фінансові показники майбутніх громад – я в шоці! Сьогодні спілкувався із начальником фінансового управління, а також із Білозерським селищним головою про процес проведення об’єднань громад. Критичний колапс наближається. Для прикладу – Музиківська ОТГромада від’єднавшись забрала із районного до свого бюджету 16 мільйонів гривень. При цьому районний бюджет похитнувся. При виході Білозерська ОТГромада відійшовши забере із районного бюджету ще 25 мільйонів гривень. Районний бюджет візьме критичний крен. Якщо об’єднається Чорнобаївська громада – вона забере щонайменше 30 мільйонів гривень з районного бюджету до свого  і тоді районний бюджет перестане існувати. Прийде крах! Законом передбачено, що освітня і медичня субвенції для об’єднаних громад у повному обсязі надаютсья із державного бюджету. Моє бачення для тих громад, які не можуть домовитися, що прийдеться само розпускатися, тобто завчасно повідомити про неможливість фінансувати школу, дитячі садки, культуру (бібліотеки, будинки культури і сільські клуби), спорт, місцеву правоохоронну систему. А ми обіцяли такі перспективи своїм виборцям? То що робити будете? Вибачте я не лякаю, а вбачаю такі можливі наслідки. Хай вам щастить і біда мине вашу громаду”.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info