25 C
Kherson
Понеділок, 18 Вересня, 2023

Останні новини

90 рівненських волонтерів-будівельників приїхали допомогти олександрівцям

До Олександрівки Станіславської територіальної громади прибули  90 волонтерів-будівельників із Рівненщини.  Благодійники  ремонтують будинки, пошкоджені під час активних бойових дій в період окупації села.

Про це повідомили у Херсонській ОВА.

 Білозерка.info

«Будівельників до нас спрямувала релігійна організація, яка раніше привозила у село гуманітарну допомогу. В першу чергу, ремонтники перекривають дахи будинків певної категорії населення – сімей військовослужбовців, ветеранів АТО/ООС, родин з дітьми, медичних працівників. У роботі благодійники використовують власні будівельні матеріали.  В той же час рівненські майстри готові  допомогти й іншим родинам олександрівців, які нададуть свої будматеріали», – розповіла староста Олександрівки Наталія Каменецька.

У період окупації в Олександрівці проживало 18 осіб.  Наразі кількість населення зросла до 195 чоловік, серед яких 13 дітей. Загальна чисельність будинків в Олекссандрівці складає  921 домоволодіння, жодне з яких не вціліло. Сьогодні господарі повернулися до 97 осель. На даний час газопостачання відновили у 35 будинках, а світло з’явилося лише у двох. Електроенергію до останніх провели силами місцевих активістів та працівників Станіславської сільської ради. На цьому тижні у селі чекають на бригаду енергетиків «Херсонобленерго», які проведуть обстеження ліній електропередачі з метою подальшого відновлення.

З нового року спеціалісти одеської компанії «Технопроект» обстежили технічний стан 300 будинків олександрівців. Фахівці компанії відзначають, що більшість осель потребують капітального ремонту, адже навіть якщо ззовні будинок виглядає більш-менш цілим, при детальному огляді виявляється, що основна конструкція порушена.

За словами Наталії Каменецької до Олександрівки постійно надходить гуманітарна допомога, зокрема у вигляді будівельних матеріалів. Проте наразі повністю закрити відповідну потребу населення не вдається, тож олександрівці сподіваються на подальшу підтримку благодійників. Більшість місцевого населення немає фінансових ресурсів відновити будинки самотужки, адже мова йде про сотні тисяч гривень.

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info