28 C
Kherson
Понеділок, 25 Вересня, 2023

Останні новини

Білозерське Бюро Правової допомоги надає роз’яснення, щодо  договору довічного утримання (догляду)

 Білозерка.info

Білозерське Бюро Правової допомоги надає роз’яснення, щодо  договору довічного утримання (догляду)

       Договір довічного утримання (догляду) –домовленість двох сторін, за якою  одна сторона (відчужувач) передає другій стороні (набувачеві) у власність житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме майно або рухоме майно, яке має значну цінність, взамін чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.

       Відповідно до ст. 745. Цивільного кодексу України,  договір довічного утримання (догляду) укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.

Сторони договору

  1. 1. Відчужувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути фізична особа незалежно від її віку та стану здоров’я.
  2. 2. Набувачем у договорі довічного утримання (догляду) може бути повнолітня дієздатна фізична особа або юридична особа.
  3. Якщо набувачами є кілька фізичних осіб, вони стають співвласниками майна, переданого їм за договором довічного утримання (догляду), на праві спільної сумісної власності.

Якщо набувачами є кілька фізичних осіб, їх обов’язок перед відчужувачем є солідарним.

  1. Договір довічного утримання (догляду) може бути укладений відчужувачем на користь третьої особи.

Обов’язки набувача за договором довічного утримання (догляду)

  1. У договорі довічного утримання (догляду) можуть бути визначені всі види матеріального забезпечення, а також усі види догляду (опікування), якими набувач має забезпечувати відчужувача.
  2. Якщо обов’язки набувача не були конкретно визначені або у разі виникнення потреби забезпечити відчужувача іншими видами матеріального забезпечення та догляду спір має вирішуватися відповідно до засад справедливості та розумності.
  3. Набувач зобов’язаний у разі смерті відчужувача поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання (догляду).

Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем. (ст. 749 ЦКУ)

Припинення договору довічного утримання (догляду)

  1. Договір довічного утримання (догляду) може бути розірваний за рішенням суду:

1) на вимогу відчужувача або третьої особи, на користь якої він був укладений, у разі невиконання або неналежного виконання набувачем своїх обов’язків, незалежно від його вини;

2) на вимогу набувача.

  1. Договір довічного утримання (догляду) припиняється зі смертю відчужувача.

      Також повідомляємо! На підставі розпорядження Кабінету Міністрів України від 13.09.2017року №638-Р  та Наказу Міністерства юстиції України від 09.10.2017року №3743/7 стартував загальнонаціональний правопросвітницький проект Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!»

        Пріоритетною тематикою кампанії  визначено права громадян у сфері доступу до правосуддя, захист прав власності та формування вміння протистояти проявам корупції у вищих навчальних закладах.              

       Отримати правову допомогу має право кожен: звернутися за наданням зазначеної допомоги мають право не лише громадяни України, а й іноземні громадяни, особи без громадянства, біженці, тобто усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.

Де можна отримати безоплатну правову допомогу в Білозерці?

Щоденно, крім вихідних, з 8.00 до 17.00 за адресою

75000 Херсонська область, Білозерський район, смт.Білозерка,  вул.Свободи, 108

Тел. (068)364-86-28; 33-2-60;

E-mail:  bilozerske@legalaid.ks.ua

Skype: hmc_bvpd       VIBER: (068)364-86-28

Для цілодобового доступу громадян до безоплатної  правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info