18.6 C
Kherson
Неділя, 24 Вересня, 2023

Останні новини

4 громади Білозерського району перемогли у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад

 Білозерка.info

Проекти Музиківської, Чорнобаївської, Дар’ївської сільських рад та Білозерської селищної ради перемогли у ІІ обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Херсонської обласної ради.

Про це стало відомо 17 жовтня 2018р. під час засідання ради ІІ обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад сіл, селищ, міст Херсонської області. Херсонська обласна рада погодила виділення коштів на вирішення нагальних проблем десятків населених пунктів регіону.

У рамках засідання ради конкурсу були презентовані 35 проектів на загальну суму 28 522,87 тис.грн, у т.ч. співфінансування з обласного бюджету – 12 238,90 тис.грн, розроблених органами місцевого самоврядування. Усі вони протягом останніх місяців опрацьовувались експертною групою та підтримані радою конкурсу. На їхню реалізацію, окрім коштів із обласного бюджету, мають бути залучені кошти місцевих бюджетів та представників бізнесу й меценатів. Слід зазначити, що вперше подано 2 спільні проекти на співфінансування з обласного бюджету майже на 1,0 млн.грн. кожний, один з яких об’єднав зусилля 7 сільских рад та 1 районної ради на ремонт Голопристанської центральної районної лікарні.

Керівники сільських, селищних, районних, міських рад та ОТГ подавали свої проекти за наступними напрямками:

– заходи щодо енерго- та ресурсозбереження в закладах системи охорони здоров’я, освіти та соціального захисту (12 проектів);

– підтримка здорового способу життя населення (10 проектів);

– удосконалення системи благоустрою населених пунктів (7 проектів);

– покращення системи житлово-комунального господарства та модернізація існуючої інженерної інфраструктури і комунікацій (4 проекти);

– організація ефективної системи надання соціальних послуг населенню (2 проекти).

Варто відзначити, більшість проектів стосуються ремонтних робіт у закладах гуманітарної сфери (будинках культури, дитячих садках та школах), придбання техніки для комунальних господарств, створення дитячих та спортивних майданчиків тощо. Презентації багатьох учасників конкурсу дійсно заслуговують на увагу. Вони не просто доповідали про ремонтні роботи “мовою цифр”, а чітко окреслювали наявні питання та шляхи їх вирішення, демонструючи обізнаність у житті своїх населених пунктів, ілюстрували проблеми світлинами та відеозаписами, відповідали на всі питання членів ради конкурсу.

Надзвичайно важливим є той факт, що у розробці та демонстрації проектів брала участь молодь. Так, співвиконавцями проекту Чорнобаївської сільської ради “Реконструкція парку в селі Чорнобаївка по вулиці Покровській” (вартість проекту 650 тисяч гривень) стали учень 10 класу Чорнобаївського НВК Роман Кротов та учень 9 класу Херсонського академічного ліцею ім. Мішукова Богдан Чеснок. А учень 11 класу Дар’ївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. А. Шульги Данило Щоголь (на фото) не просто презентував проект розвитку “Парк Героїв” (вартість проекту 150 тисяч 420 гривень) у рідному селі Дар’ївка Білозерського району – він був ідейним натхненником та одним із розробників. Школяр вразив членів ради конкурсу своєю ерудованістю, вмінням аналізувати проблеми та донести інформацію. Саме така молодь зможе підняти країну на новий рівень за умови підтримки з боку органів влади та місцевого самоврядування. І саме таке підростаюче покоління буде задавати вектор розвитку нашої держави.

Проект Музиківської сільської ради “Бібліотека – соціокультурний центр села Загорянівка”, вартість якого 1 мільйон 53 тисячі 500 гривень, також отримав фінансову підтримку від Херсонської обласної ради. В рамках даного проекту у 2019 році заплановано капітальний ремонт приміщення та започаткування роботи Інтернет-центру та соціального кінозалу.

Серед переможців конкурсу – Білозерська селищна рада з проектом “Капітальний ремонт водозабірних свердловин №1-47 та №1-201 по вулл.Будьоного та пров.Харченко з заміною технологічного устаткування в селищі Білозерка”. Вартість проекту 1 мільйон 160 тисяч 764 гривень.

За матеріалами Херсонської обласної ради

останні новини

spot_imgspot_img

Інші новини

Вітаємо, ви дочитали до кінця матеріал «Білозерка.Інфо» – незалежного та впливового інтернет-видання. Якщо вам сподобався цей текст, пропонуємо підтримати нас щомісячним внеском від 25 гривень. За ціною лише однієї чашечки кави, ви підтримаєте роботу усієї редакції і допоможете зробити наші громади ще більше відкритими, читачів – більш обізнаними, а діяльність влади – прозорішою.

З повагою, Редакція bilozerka.info