Коронавірус повертається: заразніший, ніж попередній

0
155

У світі на початку літа зафіксували спалах коронавірусу. Тоді нові субваріанти “Омікрону” почали масово поширюватися у США. Тепер мутований коронавірус почав активніше поширюватися і в Україні.

Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я у Facebook.

На даний час в нас, як і в ЄС та США, кількість хворих зростає. Станом на початок серпня в Україні виявили п’ятьох пацієнтів із новим субваріантом ковід-штаму “Омікрон” під назвою “Флірт”. В Івано-Франківській області одна інфікована жінка померла.

“Штам “Флірт” походить від варіанту “Омікрон”. Через специфічні мутації в білку-шипі вірус краще зв’язується з клітинами та уникає імунної відповіді. Тобто “Флірт” швидше вражає ослаблений імунітет, а захворіти можуть навіть раніше вакциновані. Однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби”, – зазначили у Міністерстві охорони здоров’я.

Заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін зазначає, що причин зростання кількості хворих є декілька. Зокрема, збільшується кількість неімунізованого населення. Тобто особи, які вакциновані 2022, чи 2023 року, не пройшли ревакцинації. Також на ситуацію із захворюваністю впливає відновлення фізичних робочих місць, що спричиняє тіснішу комунікацію між різними верствами населення. Третім чинником збільшення кількості хворих є те, що штам  FLiRT має набагато швидший механізм передачі.

Головний санітарний лікар також повідомив, що зараз в Україні циркулює 10 підтипів штаму “Омікрон”, у тому числі новий підтип “Флірт”.

“Стосовно клінічного перебігу, його характеристики типові: швидкий початок, достатньо висока температура на перших днях захворювання, яка тримається до п’яти днів, і достатньо важко піддається лікуванню, подразнення горла, кашель. Інші симптоми схожі до звичайного ковіду”, – розповів Кузін.

Водночас у  МОН наголошують, що наявні вакцини, зокрема бустери, залишаються ефективним захистом від важких форм коронавірусу, хоча повністю не можуть  убезпечити від  зараження новим штамом.

“Нагадуємо, вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують омікрон-специфічні вакцини (виробник “Пфайзер”) для дорослих і дітей. Інформацію про найближчий пункт вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19″, – наголошують у Міністерстві охорони здоров’я.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь